protože „Být ženou mě baví!“

Najdi si volnou chvilku pro něco skutečně důležitého ve tvém životě. Naplň ji zamyšlením nad níže uvedenými otázkami a vnímej, jak to s tebou rezonuje, co cítíš a jen to v klidu pozoruj…

 • Cítíš se být v životě celkem spokojená, a přesto někde uvnitř toužíš zažít o trošku více více štěstí, lásky, vzrušení, pochopení…?
 • Vnímáš, že se muži ve tvém okolí občas projevují více žensky a ty naopak tíhneš k typicky mužským projevům (jsi akční, podnikavá, baví tě náročné sporty, řídíš a živíš domácnost…)?
 • Vytyčuješ si další a další životní mety, které pak následně zdoláváš?
 • Přestože se někdy cítíš velmi unavená, neumíš se zastavit a odpočívat?
 • Máš občas pocit, že vydáváš hodně energie a vrací se ti zlomek (v partnerství, rodině, v práci)?
 • Někdy se ti stává, že pociťuješ, jako bys stála na mrtvém bodě?
 • Navzdory tvému věku a zkušenostem tě ještě pořád překvapují tvé vlastní reakce?
 • Toužíš poznat sebe sama lépe a více do hloubky?
 • Občas tíhneš k obviňování svého okolí, rodičů a partnera ze své ne/ideální životní situace?
 • Toužíš být zahrnována láskou a pochopením?
 • Chceš se vydat na cestu objevování své ženské podstaty a zdroje své síly?
 • Toužíš naplno rozvinout svůj potenciál a začít naplňovat své životní poslání?
 • Jsi ochotná na sobě vědomě pracovat a připravena věci měnit?

 

Vnímala jsi během čtení otázek a analýzou odpovědí nečekané reakce svého těla jako bušení srdce, svírání žaludku, sevření v podbřišku? Není ani moc důležité, zda-li jsi na tyto otázky odpověděla ANO či NE, tvé tělo dalo samo najevo, zda jsou tato témata pro tebe aktuální. Pokud se již vyjádřilo tvé tělo, tvá mysl může najít inspiraci v následujících řádcích. Projekt „Be Woman“ tě může vědomě provádět právě těmito tématy, podpořit tě na tvé cestě za poznáním tvé podstaty, přijetím sebe sama a rozvíjením tvého skutečného potenciálu.

 Be Woman je prožitkový online program pro ženy.

Pokud pomineme základní lidské potřeby formulovány například Maslowovou pyramidou, tak hlavní potřebou je LÁSKA. Ovšem čekat, až nám někdo zvnějšku lásku dá, by bylo jako čekání na Godota, pokud se na prvním místě nenaučíme mít ráda sebe sama. Druhým předpokladem pro to, aby žena uměla a mohla plnit své životní poslání (partnerky, matky…) altruistickým způsobem, tedy pro blaho všech je, paradoxně, aby se naučila, snad i trochu sobecky, věnovat výhradně sama sobě. Měla by si na sebe pravidelně najít čas a umět se odměnit. Třetím předpokladem, který ženě umožní dále se rozvíjet a neusnout na vavřínech rutinních povinností je naučit se sebe disciplíně a přijímat výzvy mimo svou komfortní zónu.

Jak s tebou budeme v programu BE WOMAN pracovat?

Cílem a posláním tohoto projektu je naučit ženy milovat sebe sama, porozumět si, uvědomit si své potřeby, touhy a vášně a dále je rozvíjet, bezvýhradně se přijmout, naučit se najít si v každém dni alespoň chvíli, kterou budeme věnovat jen a jen sobě a v neposlední řadě rozvíjet svou disciplínu (nejen) formou pravidelného cvičení a meditací, ze kterých si vytvoříme návyk.

Pokud toužíme rozvíjet tak specifickou a proměnlivou bytost, kterou žena bezesporu je, potřebujeme využít její vnitřní bohatý potenciál a přirozenou dynamiku vycházející z jejího cyklu. Proto je náš 28denní program rozdělen na čtyři sedmidenní dílčí části, podobně jako hormonální cyklus.

Program je ideální zahájit hned po ukončení menstruace, aby tvá hormonální hladina a vnitřní naladění energeticky odpovídaly tématu konkrétního týdne. Pokud nemenstruuješ, můžeš zahájit program nejlépe v období, kdy máš pocit, že by ti menstruace normálně skončila. Účast na programu v období těhotenství doporučujeme zvážit především z hlediska intenzity fyzického cvičení. Případně se poraď se svým lékařem. 

Na začátku cyklu se věnujeme svému vnitřnímu dítěti. Využíváme jeho přirozené aktivity a spontánnost, přijímáme ho a integrujeme sama v sobě. Užíváme si každodenní drobné radosti a plyneme…

Další etapou, během ovulační fáze, je období milenky, ve kterém rozvíjíme svou smyslnost, erotičnost, rozpoznáváme své potřeby a touhy. Učíme se nahlížet na sebe sama jako na atraktivní ženu a přesně takový odraz vidíme ve svém zrcadle. Rozpoznáváme svůj čistě ženský potenciál a učíme se ho využívat.

Mnoho z nás je matkami svým dětem, ale dokážeme být zodpovědnými matkami také samy sobě? Dokážeme se bezvýhradně přijmout a milovat, obejmout se a povzbudit? Projdeme si emotivním obdobím vnitřní matky svého cyklu a budeme rozvíjet svou trpělivost, soucit, zodpovědnost a velkorysost nejen vůči okolí, ale především sama k sobě.

Posledním obdobím, které budeme ruku v ruce procházet, je období menstruace, které jsme výstižně nazvaly obdobím přítelkyně. Toužíme po klidu a noříme se do introspekce. Hledáme své poslání a vyšší smysl svého bytí. Učíme se naslouchat a vyslyšet svůj vnitřní hlas.

Všemi těmito pestrými obdobími vás budeme provázet během pravidelných fyzických cvičení, hlubokých meditací, poutavých příběhů, budeme se vás otevřeně ptát a očekávat vaše upřímné odpovědi… protože upřímná potřebujeme být každá především sama k sobě.

Krásné zážitky a spoustu nových poznání vám přeje

Erika a Lucie

 

 

Reference

Erika sa do môjho života dostala "náhodou".. (mala sa dostať len do zábavných rozvojových aktivít mojej dcérky). To, že od prvého dňa pobytu sa začnem predierať do hlbín svojej duše a odkrývať závoje, tak to som veru netušila. Do svojich "procesov" som sa mohla naplno ponoriť, s dôverou, že je tu niekto, kto to ustriehne, kto ma nechá sa ponoriť ale nie utopiť... a v pravý čas zasiahne. ..niekto, pri kom si nemusíte dávať pozor na to, čo z vás v priebehu procesu "vylezie" ......niekto, kto prežil, vie a chápe... Tak .. to je Erika....

Anka Strešňákovávysokoškolský pedagóg, prodekanka

Erika je žena, která inspiruje tím, jaká je, a jaký má krásný vztah s manželem a se synem. Velmi si vážím jejich programů pro rodiče s dětmi s prvky Montessori, kterých se pravidelně účastníme a vždy nás obohatí. Naše děti přes den a nás dospělé i večer při společných programech, kdy děti spí a my spolupracujeme na rozvoji našich talentů a sdílíme životní i rodičovské zkušenosti. Vlastnost, které si na Erice vážím, je ta, že je pravdivá a upřímná a jedná na rovinu. Děkuji Eriko.

Jana Klasováředitelka franšízy BEWIT.love esenciální oleje

Lucie je skvělá lektorka jógy a cizích jazyků, která se podílí na tom, že den, kdy spolu cvičíme jógu, je prostě jeden z mých nejlepších v celém týdnu.Trpělivá učitelka angličtiny, která se snaží učit tak zajímavým a zábavným způsobem, aby moje kluky učení bavilo a i ve večerních hodinách udrželi pozornost.

Pavla Plíhalováfitness instruktorka