Harmonie mezi mužem a ženou? aneb JINJANG v životě

Muž prostupuje ženu a žena muže. Jak na úrovni fyzické (a nejen v sexu), tak na úrovni čistých energií a jejich vibrací. Každý muž má v sobě kousek ženy a každá žena vládne některými čistě mužskými vlastnostmi.

Symbol rovnováhy znázorňuje jin jang, vzájemně se prostupující energie opačného charakteru. Jak jeho podstatu pochopit v souvislosti s aktivitami, kterým se denně věnujeme?

Ženy – jin
Uvědomme si, že jin znázorňuje ženskou energii, bývá přirovnávána k chladivému měsíci. Žena je svou přirozeností přizpůsobivá, smířlivá, lépe si zachovává nadhled. Aktivity, které vycházejí z její přirozenosti, trvají delší dobu. Žena má výdrž a tedy vytrvalost. Ženy dlouhodobě pracují na nějakém úkolu, každý den vykonají menší část celku a jsou spokojené. Těhotenství a mateřství zcela přesně odráží tuto podstatu. Denně řešíme drobné záležitosti spojené s vedením dětí a domácnosti a připadáme si vytížené. A taky, že jsme.

Muži – jang
Muž je naopak zosobněním sluneční energie, tepla a žáru. Pro muže je přirozené odvézt náročný výkon krátkodobého charakteru s vypětím všech sil a pak se dlouho regenerovat. Vybavíte si typickou scénu z vaší ložnice? Muži ve sportu, v práci (i v posteli) odvedou brilantní výkon, poté však potřebují dobýt baterky. Po svém. Jinak to neumí.

Víte, který důležitý úkon v životě ženy je čistě jangový, tedy mužský výkon? Porod. Proto jsme z něj většinou tak vyčerpané. Jinově prožíváme těhotenství, devět měsíců snášíme narůstající zátěž a se zvětšujícím se bříškem se sžíváme. Je nám až na občasné výjimky dobře. A do toho přijde porod. V relativně krátkém časovém úseku se naše tělo potřebuje přizpůsobit, otevřít a my s obrovským nasazením porodíme. Šest neděl se zotavujeme.

Jak tedy přizpůsobit denní režim svým skutečným potřebám? Jsme ženy, buďme si toho vědomy. Pracujme, cvičme, milujme se…
– Vědomě, to znamená, že naše myšlenky se točí zásadně kolem aktivity, které se v daném čase věnujeme.
– S přiměřenou zátěží. Práci si dávkujeme postupně, intenzitu milování nechám na vašem posouzení  a co se týká cvičení, pro ženy je nejlepší cvičit pouze s váhou vlastního těla.
– Dlouhodobě a pravidelně. Ať už se to týká jakékoliv aktivity, nestačí si říct, že začnu od pondělka. Důležité je, nikdy úplně nepřestat.

Zajímají vás tipy aktivit odrážející jin/jangový princip?

JIN – dlouhodobé aktivity s nižší zátěží, jako pilates, jóga, plavání, nordic walking…tantrický sex 

JANG – všechny nárazové, krátkodobé a výkonnostní aktivity: sprintový běh, hokej, fotbal … posilování se závažím (tzv. objemovky), sex alla králíci  a mnoho dalších.

A k čemu tíhnete vy? Odrážíte v sobě spíše vnitřního muže či ženu?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.