Čtvrtý týden 

Vnitřní přítelkyně

ÚVOD

Tento týden se spolu budeme soustředit na kultivaci vnitřní přítelkyně a to především vůči sobě sama. Správná parťačka pro tvou kamarádku, partnera a děti se z ní přirozeně vyvine. Velmi pravděpodobně jsi nyní v průběhu svého menstruačního týdne. Můžeš se cítit více unavená, přemýšlivá a citlivá. Potřebuješ hodně odpočívat a ponořit se hlouběji do sebe. Tvá vnitřní aktivita je na útlumu, naopak schopnost sebereflexe, uvědomování a schopnost vnitřního vhledu jsou na svém maximu. Kdybys však svou pozornost soustředila ven, může se stát, že ti něco důležitého uvnitř unikne. Informace přicházející ze tvého nitra jednoduše mine aktivní přijímač, který bude v danou chvíli naladěný na frekvenci vnějšího světa. Proto si dopřej klid. Možná si naprosto intuitivně budeš chtít jen tak zalézt do gauče pod teplou deku a BÝT. To je přesně to, co je v tuto chvíli žádoucí ☺

I během tohoto týdne budeme každé ráno vítat Slunce. Jedná se o fyzické cvičení, které by nemělo nijak zle ovlivnit tvou menstruaci, naopak. Pozdrav Slunci harmonizuje tvou bytost a dodá potřebnou energii, kterou rozproudí po celém těle. Kdybys však přeci jen cítila, že tvé já po ránu na Pozdrav Slunci není naladěno, poslechni ho a cvičení si dopřej kdykoliv během dne anebo ho daný den můžeš vynechat. Ty sama nejlépe víš, co je pro tebe vhodné a v danou chvíli přínosné. Tak poslouchej svůj vnitřní hlas.

Vzhledem ke skutečnosti, že tvá mysl nyní funguje v trochu odlišném režimu než obvykle (menstruační cyklus tlumí určité procesy a naopak oživuje jiné), využij své schopnosti vhledu do sebe sama a měj při sobě stále svůj deníček. Může se stát, že ti nečekaně přijde velmi zajímavá myšlenka či poznání, které si budeš chtít poznamenat. Myšlenky mohou přicházet i během spánku, který může být velmi snový, můžeš snít celé příběhy na pokračování. Sen ti také třeba sdělí zajímavou myšlenku, která však vůbec nemusí být konkrétní.

Aktivity a úkoly, které jsme vybraly pro tento týden, by měly rezonovat s tvým vnitřním nastavením. Můžeš se těšit na hlubší přemýšlení, přemítání, meditaci i tělesnou meditaci s rovnovážným cvičením. Cílem všech těchto aktivit je pěstování láskyplné přítelkyně v sobě. Přítelkyně, kterou si každá z nás přeje mít po svém boku. Přítelkyně, která žije svým stylem a rytmem avšak nikomu ho nevnucuje, žije a nechává žít. Přítelkyně, která tě vyslechne a podpoří, aniž by ti po tvé úvodní větě vštěpovala svůj pohled na věc a životní zkušenost. Přítelkyně, která ti dá vždy prostor najít v sobě to správné řešení. Buď i ty sama sobě podporující a důvěřující přítelkyní, která neradí, pokud ji o to někdo vyloženě nepožádá, přítelkyní, která nesoudí a nesrovnává, přítelkyní, jež tě přijme bez výhrad jako jedinečnou lidskou bytost. Buď jí sobě i svému okolí.

A tady jsou pro tebe naše příběhy.