První týden

Vnitřní dítě

ÚVOD

Naše vnitřní dítě k nám touží občas promlouvat. Nemusí k této promluvě využívat čistě jen slova, vystačí si s barvami, tóny, symboly, obrazci, pocity… Má neomezenou fantazii. Naše mysl je však po většinu bdělého stavu zahlcena vjemy pocházejícími z vnějšího světa. Mysl zpracovává tyto vjemy, tvoří další myšlenky tímto směrem a vypracovává celá schémata pavučin záchytných myšlenek. Nejspíše to znáš. Její neustálé plození lze vypnout jen stěží. A přesto je to zapotřebí. Toto plození myšlenek je totiž údělem našeho Ega, které je dobrým sluhou, avšak špatným pánem. Je třeba nést tuto jeho úlohu v patrnosti, ale nenechat se jí ovládnout. Ego je velmi lišácké. Je to právě produkce naší vlastní nižší mysli, která nám brání v napojení se na naše nitro.

Pokud toužíš poznat své vnitřní dítě, potřebuješ se oprostit od šálení své vlastní mysli, potřebuješ odložit veškeré předsudky, domněnky a kalkulace a velkoryse otevřít své srdce.  To, co k tobě začne přicházet, tě může v první chvíli překvapit, emočně rozhodit, může tě to rozložit jako skládanku Puzzle… Zůstaň však v pozici pozorovatele a jen sleduj… Dovol si to pustit a nic v sobě nezadržuj.

Čeká tě dobrodružná a láskyplná pouť vlastním nitrem v doprovodu tvého vnitřního dítěte. Dovol si zažívat čirou radost, spontánnost a nespoutanost, tvořivost, důvěru, smutek, lásku, překvapení, naději…Jen buď, buď v přítomném okamžiku a naplno jej prociťuj. Co se bude dít posléze, se dozvíš vždy včas, napoví ti hlas tvého nitra.

Máš možnost naladit se na tématiku svého vnitřního dítěte i skrze příběhy jiných... Jsi zvědavá, jak pracuje se svým vnitřním dítětem Erika a Lucka? Jejich příběhy najdeš zde.

Deníček pro tvé poznámky

Počínaje dnešním dnem k tobě budou přicházet úkoly. Jejich plněním se budou otevírat témata a emoce, které je dobré si zaznamenávat. Takže už dnes, ještě před usnutím, si najdi chvilku pro sebe a zapiš si své pocity.